Masaż Shantala

Dotyk odgrywa bardzo ważną rolę w pielęgnacji dziecka. Wynika to z faktu, że zmysł ten jest podstawowym źródłem informacji dla noworodka. To właśnie dlatego Masaż Shantala kojarzy się przede wszystkim z masowaniem niemowlaków, jednak nie ogranicza się jedynie do tej grupy wiekowej. Na dodatek korzyści płynące z masażu mają bardzo szeroki zakres. Pozytywnie wpływa zarówno na masowanego jak i masującego m.in. wytwarzając między nimi szczególną więź.

Tak jak w przypadku chustonoszenia proponuję konsultacje indywidualne lub warsztaty grupowe.  Możemy się spotkać u Was lub u mnie. Jeśli trzeba dojechać gdzieś dalej, nie stanowi to dla mnie problemu. Koszt konsultacji podniesie się o koszty dojazdu.
Na spotkaniu opowiem ogólnie o masażu – głównych założeniach oraz zaletach z niego płynących. Później pokaże jak podnosić/odkładać malucha. Przy tym przeważnie pojawiają się pytania o różne gadżety typu leżaczki, otulacze. Następnie pokazuje schemat masażu, który następnie uczestnicy warsztatów  powtarzają.  Jeżeli jest potrzeba pokazuję masaż antykolkowy. Przebieg spotkań jest uzależniony od potrzeb rodziców i dzieci. Co istotne spotkania mogą odbywać się bez udziału dzieci. Całe spotkanie trwa około 2.5H. Koszt udziału w warsztacie to 55zł od osoby, 70zł od pary. Konsultacje indywidualne 110zł.